Eskişehir Çilingir Tıkla Ara

Tofaş Anahtarı

Bu yazımızda sizlere kısaca tofaş anahtarlarının ve kilit sistemlerinin özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Araçların kontak ve kapı kilitlerinde bagaj dahil 6 benzin deposu kapağında ise ilk ve sonuncusu olmamak üzere 4 pim bulunmaktadır. Böyle bir araca anahtar yapılması gerektiğinde vakitten tasarruf edebilmek için pratiklik açısından öncelikleri bakımından bagaj kapı ve kontak kilitleri seçilmelidir. Diğer taraftan şınu da belirtmeliyiz. Kontak kilidi pimleri silindirik şekilli iken diğer kilitler klasik perde tiplidir. Bagaj ve kapı kilitlerine anahtarına kolayca yapılabileceğini değerlendirdiğimizden kontak kilidine göz atıyoruz. Değineceğimiz konuların hem anahtar yapımı hemde diğer kilit tamir işlemleri için yararlı olacağını belirtmek isteriz.

İlk olarak kontak gövdesinin dışındaki muhafazayı çelik kupili aldıktan sonra çıkartırız. Gövde üzerindeki vidayı söküp kontak göbeğini dışarıya çekeriz. Termik üzerindeki vidanın sökülmesiyle göbeğin tamamiyle dışarıya çıkartılması sağlanır. Diğer küçük parçaları da çıkarttıktan sonra göbek üstündeki yaya muhafazası alınır. Yallar ve kilitleyici pimler bir kenara karıştırılmadan sırasıyla dizilir. Göbekten çıkan tüp üstündeki pimlere göre anahtar yapılır.

Şahin Doğan Anahtarı Çoğaltma

Tofaş Yedek Kontak Anahtarı

Doğan Şahin Tofaş Anahtarı Kopyalama

Yukarıdaki paylaşımımız sizlere bilgilendirme amaçlı yazılmış olup yedek tofaş anahtarı ihtiyacınızda araç ve anahtarınız ile gelerek hemen kısa bir sürede yedek çıkarttırabilirsiniz. Resimde yer alan renkli anahtar modellerimizde tofaş serisi araçlar için üretmiş olup renkli yedek tofaş anahtarıda yaptırmanız mümkündür. Sizde Tofaş serisi araçlarınızda, Şahin Oto anahtarı, Şahin SLX Oto anahtarı, Doğan SLX Anahtarı yaptırmak istiyorsanız firmamıza ugrayabilirsiniz. Aracınıza sonradan taktırmış olduğunuz oto alarm kumandalarınızı ve tofaş anahtarınızı sustalı anahtar olarak da yedekleyebiliriz. Tofaş anahtarını sustalı anahtar yaptırmak için firmamıza uğramanız ve Sustalı Anahtar Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz..

 

Bir önceki yazımız olan Satışını Yaptığımız Anahtar ve Kilit Çeşitleri başlıklı makalemizde Anahtar, Anahtarcı ve Çilingir hakkında bilgiler verilmektedir.